Hogyan rendezzünk be egy keskeny konyhát? – Lássuk a tippeket!
A konyha gyakran az egész otthon szíve. A főzés során innen áradnak a csodálatos illatok, és itt érnek véget az otthoni bulik. Kedvenc helyünk a lakásban a konyha! A rendelkezésre álló hely azonban nem mindig teszi lehetővé egy többfunkciós hely kialakítását. Ha keskeny konyha van a lakásában, annak berendezése több időt, energiát vesz igénybe. Használja tippjeinket, és nézze meg, hogyan rendezzen be egy szűk konyhát egy panelházban vagy kis lakásban!
Berendezhető praktikusan egy keskeny konyha?
Azt gondoljuk, hogy egy keskeny konyha nem lehet praktikus. Szűk helyen nehezebb úgy elhelyezni a konyhabútorokat, hogy hely legyen a nyüzsgésnek, főzésnek. Nem csoda hát, ha a keskeny konyhánál úgy döntünk, inkább lebontjuk a falat, és a konyhát egy másik helyiséggel, például étkezővel vagy nappalival kötjük össze.
Ez viszont nem mindig lehetséges. Azonban a teljesen külön helyiségként funkcionáló zárt konyhának is megvannak a maga előnyei. A szagok nehezebben jutnak át a lakás többi részébe, és az esetleges főzési rendetlenség a konyhában marad, amíg pihen kicsit. Egy kis konyha is remekül berendezhető, csak egy kis kreativitás és szakértői javaslatok szükségesek a praktikák elsajátítására.
Keskeny L-alakú konyha - rengeteg tároló- és főzési hely
Egy keskeny konyhában érdemes megfontolni a konyhabútorok "L" alakú elrendezését. Az „L” alak rövidebb és hosszabb oldalát kell berendezni. Érdemes hozzátenni, hogy az "L" alak rövidebb része általában a teljes falat lefedi a keskeny konyha végén. Az „L”Alakú konyhát úgy kell kialakítani, hogy legyen hely a raktározásnak és a főzésnek is.
Mire érdemes odafigyelni az ilyen elrendezésénél?
Mindenekelőtt gondoljuk át az elemek elrendezését. Ha az egyik falat teljesen befedik a konyhabútorok, az azt jelentheti, hogy a helyiség vizuálisan kisebb lesz. Egy jó módszer az, ha a felső szekrényeket csak az "L" alak hosszabb oldalára teszünk felső szekrényeket, a rövidebb oldalra nem. Ekkor jöhetnek a nyitott polcok, amelyek optikailag kevesebb helyet foglalnak, de tárolóhelyként is tökéletes használhatóak.
Teljesen beépített keskeny konyha – ez is működhet
A belső elrendezésnek nem kell sablonosnak és unalmasnak lennie. Így egy szűk, kisméretű konyha elrendezése is minden gond nélkül tud működni. A megfelelő szélességű konyhabútorok kiválasztása lehetővé teszi, hogy mindkét falat teljesen lefedje a szoba teljes hosszában. Tekintettel arra, hogy ez az elrendezés egy rövidebb falat is tartalmaz, amely ezt a két sort merőlegesen köti össze, megengedhető a saroképítés. Ez sok tárolóhelyet jelent, de az egyes munkákhoz nagyon praktikus elrendezésének lehetőségét is. Könnyedén létrehozhat egy "munkaháromszöget", amelyben a hűtőszekrény, a mosogató és a tűzhely található . Ezt a fajta beállítást "U" alakú konyhának nevezzük.
A konyhabútorok ilyen elrendezése azonban nem mindig lehetséges kis konyhákban. Amire szükség van, az a belső tér szélessége, amely - a munkalap felső és alsó sora között - középen is szabad mozgást tesz lehetővé. Az ilyen konyhabútorok lehetnek szépek, de ez nem mehet a konyha praktikusságának rovására.
Szűk konyha panelházban – milyen színeket használjunk?
Kis helyiségekben, beleértve a kis konyhát is, nagyon fontos a megfelelő színek használata. Az egyszerű intézkedéseknek köszönhetően vizuálisan bővíthető a lakás ezen része. Tehát milyen színekben fog a legszebben kinézni egy keskeny tömbházkonyhában?
Az élénk színeken mindenképpen érdemes elgondolkodni. A fehér és a szürke konyhabútor, vagy egyszerűen a kettő kombinációja is nagyon látványos. Egy ilyen konyhát könnyedén hangsúlyozhatsz fa kiegészítőkkel, a fa munkalapok tökéletesek lesznek. Ennek köszönhetően megszabadul a hideg érzésétől a szobában, és egyúttal kihasználja a világos színek jótékony hatását egy kis konyha megjelenésére .